Center Court
10:30 CET
Women's Round of 16
Match 48
PLESIUTSCHN.
SCHÜTZENHÖF.
0
AUT [#8]
PAVAN
HUMANA-PARE.
2
CAN [#2]
11:30 CET
Men's Round of 24
Match 33
PEDLOW
SCHACHTER
0
CAN [#21]
LUPO
NICOLAI
2
ITA [#7]
12:45 CET
Men's Round of 24
Match 39
AHMED
CHERIF
2
QAT [#19]
ERMACORA
PRISTAUZ
0
AUT [#32]
14:00 CET
Women's Quarter-Final
Match 49
HERMANNOVÁ
SLUKOVA
0
CZE [#22]
TALITA
TAIANA LIMA
2
BRA [#25]
15:15 CET
Women's Quarter-Final
Match 51
AGATHA
DUDA
2
BRA [#4]
LUDWIG
KOZUCH
1
GER [#26]
16:30 CET
Men's Round of 16
Match 41
MOL A.
SØRUM C.
2
NOR [#1]
LUPO
NICOLAI
1
ITA [#7]
17:45 CET
Men's Round of 16
Match 45
BROUWER
MEEUWSEN
1
NED [#4]
LUCENA
DALHAUSSER
2
USA [#14]
19:00 CET
Men's Round of 16
Match 44
FIJALEK
BRYL
2
POL [#6]
EVANDRO
BRUNO SCHMI.
1
BRA [#3]
Court 2
09:30 CET
Women's Round of 16
Match 41
KLINEMAN
ROSS
1
USA [#1]
HERMANNOVÁ
SLUKOVA
2
CZE [#22]
10:30 CET
Women's Round of 16
Match 46
LUDWIG
KOZUCH
2
GER [#26]
BARBARA
FERNANDA
0
BRA [#12]
11:30 CET
Men's Round of 24
Match 38
FLÜGGEN
EHLERS
2
GER [#24]
BOURNE
CRABB Tr.
0
USA [#13]
12:45 CET
Men's Round of 24
Match 36
FIJALEK
BRYL
2
POL [#6]
WICKLER
THOLE
1
GER [#9]
14:00 CET
Women's Quarter-Final
Match 50
CAROL
MARIA ANTON.
2
BRA [#6]
LARSEN
STOCKMAN
1
USA [#14]
15:15 CET
Women's Quarter-Final
Match 52
HÜBERLI
BRUNNER
0
SUI [#7]
PAVAN
HUMANA-PARE.
2
CAN [#2]
16:30 CET
Men's Round of 16
Match 42
VARENHORST
VAN DE VELDE
0
NED [#31]
HEIDRICH
GERSON
2
SUI [#25]
17:45 CET
Men's Round of 16
Match 43
GAVIRA
HERRERA
2
ESP [#22]
ANDRE
GEORGE
1
BRA [#10]
19:00 CET
Men's Round of 16
Match 47
ALISON
ÁLVARO FILHO
2
BRA [#5]
AHMED
CHERIF
0
QAT [#19]
Court 3
09:30 CET
Women's Round of 16
Match 43
CAROL
MARIA ANTON.
2
BRA [#6]
STUBBE
VAN IERSEL
1
NED [#21]
10:30 CET
Women's Round of 16
Match 47
HÜBERLI
BRUNNER
2
SUI [#7]
WOJTASIK
KOCIOLEK
0
POL [#28]
11:30 CET
Men's Round of 24
Match 34
LIAMIN
MYSKIV
0
RUS [#16]
VARENHORST
VAN DE VELDE
2
NED [#31]
12:45 CET
Men's Round of 24
Match 37
ROSSI
CARAMBULA
0
ITA [#18]
LUCENA
DALHAUSSER
2
USA [#14]
16:30 CET
Men's Round of 16
Match 46
FLÜGGEN
EHLERS
2
GER [#24]
GRIMALT E.
GRIMALT M.
1
CHI [#26]
17:45 CET
Men's Round of 16
Match 48
GIBB
CRABB Ta.
0
USA [#20]
KRASILNIKOV
STOYANOVSKIY
2
RUS [#2]
Court 4
09:30 CET
Women's Round of 16
Match 42
WANG
X. Y. XIA
1
CHN [#23]
TALITA
TAIANA LIMA
2
BRA [#25]
10:30 CET
Women's Round of 16
Match 45
REBECCA
ANA PATRICIA
0
BRA [#3]
AGATHA
DUDA
2
BRA [#4]
11:30 CET
Men's Round of 24
Match 35
ANDRE
GEORGE
2
BRA [#10]
PLAVINS
TOCS
1
LAT [#12]
12:45 CET
Men's Round of 24
Match 40
GIBB
CRABB Ta.
2
USA [#20]
SEMENOV
LESHUKOV
0
RUS [#11]