List of teams

Filter data:
Sort data:

Teamlist Men

Seed Country Team Player 1 Player 2 Phase Points
#1 NOR
(NOR)
SØRUM C.
MOL A.
Anders BERNTSEN MOL

Anders
BERNTSEN MOL

Christian Sandlie SØRUM

Christian Sandlie
SØRUM

Main Draw 3680
#2 RUS
(RUS)
KRASILNIKOV
STOYANOVSKIY
Viacheslav KRASILNIKOV

Viacheslav
KRASILNIKOV

Oleg STOYANOVSKIY

Oleg
STOYANOVSKIY

Main Draw 3520
#3 BRA
(BRA)
EVANDRO
BRUNO SCHMIDT
Evandro GONCALVES DE OLIVEIRA JÚNIOR

Evandro
GONCALVES DE OLIVEIRA JÚNIOR

Bruno Oscar SCHMIDT

Bruno Oscar
SCHMIDT

Main Draw 2640
#4,Q1 NED
(NED)
BROUWER
MEEUWSEN
Alexander BROUWER

Alexander
BROUWER

Robert MEEUWSEN

Robert
MEEUWSEN

Main Draw 2080
#5 BRA
(BRA)
ALISON
ÁLVARO FILHO
Alison CONTE CERUTTI

Alison
CONTE CERUTTI

Álvaro Magliano DE MORAIS FILHO

Álvaro Magliano
DE MORAIS FILHO

Main Draw 2360
#6 POL
(POL)
FIJALEK
BRYL
Michal BRYL

Michal
BRYL

Grzegorz FIJALEK

Grzegorz
FIJALEK

Main Draw 2720
#7 ITA
(ITA)
LUPO
NICOLAI
Paolo NICOLAI

Paolo
NICOLAI

Daniele LUPO

Daniele
LUPO

Main Draw 2400
#8 AUT
(AUT)
DOPPLER
HORST
Clemens DOPPLER

Clemens
DOPPLER

Alexander HORST

Alexander
HORST

Main Draw 1760
#9 GER
(GER)
WICKLER
THOLE
Julius THOLE

Julius
THOLE

Clemens WICKLER

Clemens
WICKLER

Main Draw 2720
#10 BRA
(BRA)
ANDRE
GEORGE
George SOUTO MAIOR WANDERLEY

George
SOUTO MAIOR WANDERLEY

Andre LOYOLA STEIN

Andre
LOYOLA STEIN

Main Draw 2400
#11 RUS
(RUS)
SEMENOV
LESHUKOV
Ilya LESHUKOV

Ilya
LESHUKOV

Konstantin SEMENOV

Konstantin
SEMENOV

Main Draw 2880
#12 LAT
(LAT)
PLAVINS
TOCS
Martins PLAVINS

Martins
PLAVINS

Edgars TOCS

Edgars
TOCS

Main Draw 2080
#13 USA
(USA)
BOURNE
CRABB Tr.
Tri BOURNE

Tri
BOURNE

Trevor CRABB

Trevor
CRABB

Main Draw 2480
#14 USA
(USA)
LUCENA
DALHAUSSER
Phil DALHAUSSER

Phil
DALHAUSSER

Nick LUCENA

Nick
LUCENA

Main Draw 2760
#15 CZE
(CZE)
PERUSIC
SCHWEINER
Ondrej PERUSIC

Ondrej
PERUSIC

David SCHWEINER

David
SCHWEINER

Main Draw 2160
#16 RUS
(RUS)
LIAMIN
MYSKIV
Nikita LIAMIN

Nikita
LIAMIN

Taras MYSKIV

Taras
MYSKIV

Main Draw 2180
#17 POL
(POL)
KANTOR
LOSIAK
Piotr KANTOR

Piotr
KANTOR

Bartosz LOSIAK

Bartosz
LOSIAK

Main Draw 2160
#18 ITA
(ITA)
ROSSI
CARAMBULA
Enrico ROSSI

Enrico
ROSSI

Adrian CARAMBULA

Adrian
CARAMBULA

Main Draw 2460
#19 QAT
(QAT)
AHMED
CHERIF
Cherif Younousse SAMBA

Cherif Younousse
SAMBA

Ahmed Tijan JANKO

Ahmed Tijan
JANKO

Main Draw 2360
#20 USA
(USA)
GIBB
CRABB Ta.
Jake GIBB

Jake
GIBB

Taylor CRABB

Taylor
CRABB

Main Draw 2400
#21,Q2 CAN
(CAN)
PEDLOW
SCHACHTER
Sam PEDLOW

Sam
PEDLOW

Sam SCHACHTER

Sam
SCHACHTER

Main Draw 1840
#22 ESP
(ESP)
HERRERA
GAVIRA
Pablo HERRERA ALLEPUZ

Pablo
HERRERA ALLEPUZ

Adrián GAVIRA COLLADO

Adrián
GAVIRA COLLADO

Main Draw 2480
#23,Q3 CAN
(CAN)
O'GORMAN
SAXTON
Grant O'GORMAN

Grant
O'GORMAN

Ben SAXTON

Ben
SAXTON

Main Draw 1760
#24,Q4 GER
(GER)
FLÜGGEN
EHLERS
Nils EHLERS

Nils
EHLERS

Lars FLÜGGEN

Lars
FLÜGGEN

Main Draw 1400
#25 SUI
(SUI)
HEIDRICH
GERSON
WC
Adrian HEIDRICH

Adrian
HEIDRICH

Mirco GERSON

Mirco
GERSON

Main Draw 1680
#26 CHI
(CHI)
GRIMALT E.
GRIMALT M.
Marco GRIMALT

Marco
GRIMALT

Esteban GRIMALT

Esteban
GRIMALT

Main Draw 2080
#27,Q6 BRA
(BRA)
SAYMON BARBOSA
GUTO
Gustavo CARVALHAES

Gustavo
CARVALHAES

Saymon BARBOSA SANTOS

Saymon
BARBOSA SANTOS

Main Draw 1760
#28,Q7 USA
(USA)
BRUNNER
PRIDDY
William Reid PRIDDY

William Reid
PRIDDY

Theodore BRUNNER

Theodore
BRUNNER

Main Draw 1640
#29 AUT
(AUT)
SEIDL
WALLER
Robin Valentin SEIDL

Robin Valentin
SEIDL

Philipp WALLER

Philipp
WALLER

Main Draw 1840
#30,Q8 SUI
(SUI)
BEELER
KRATTIGER
Nico BEELER

Nico
BEELER

Marco KRATTIGER

Marco
KRATTIGER

Main Draw 1260
#31,Q12 NED
(NED)
VARENHORST
VAN DE VELDE
Steven VAN DE VELDE

Steven
VAN DE VELDE

Christiaan VARENHORST

Christiaan
VARENHORST

Main Draw 1480
#32 AUT
(AUT)
ERMACORA
PRISTAUZ
WC
Martin ERMACORA

Martin
ERMACORA

Moritz PRISTAUZ

Moritz
PRISTAUZ

Main Draw 1400
Q5 LAT
(LAT)
SMEDINS
SAMOILOVS
Aleksandrs SAMOILOVS

Aleksandrs
SAMOILOVS

Janis SMEDINS

Janis
SMEDINS

Qualification 1840
Q9 AUS
(AUS)
DURANT
SCHUMANN
Cole DURANT

Cole
DURANT

Damien SCHUMANN

Damien
SCHUMANN

Qualification 1560
Q10 GER
(GER)
BERGMANN
HARMS
Philipp Arne BERGMANN

Philipp Arne
BERGMANN

Yannick HARMS

Yannick
HARMS

Qualification 1560
Q11 BEL
(BEL)
KOEKELKOREN
VAN WALLE
Dries KOEKELKOREN

Dries
KOEKELKOREN

Tom VAN WALLE

Tom
VAN WALLE

Qualification 1560
Q13 CHN
(CHN)
P. GAO
Y. LI
Peng GAO

Peng
GAO

Yang LI

Yang
LI

Qualification 1580
Q14 UKR
(UKR)
POPOV
GORDIEIEV
Sergiy POPOV

Sergiy
POPOV

Iaroslav GORDIEIEV

Iaroslav
GORDIEIEV

Qualification 1290
Q15 EST
(EST)
NOLVAK
TIISAAR
Kusti NOLVAK

Kusti
NOLVAK

Mart TIISAAR

Mart
TIISAAR

Qualification 1300
Q16 GER
(GER)
ERDMANN
WINTER
Jonathan ERDMANN

Jonathan
ERDMANN

Sven WINTER

Sven
WINTER

Qualification 1150
Q17 ITA
(ITA)
ANDREATTA
ABBIATI
Tiziano ANDREATTA

Tiziano
ANDREATTA

Andrea ABBIATI

Andrea
ABBIATI

Qualification 1460
Q18 AUT
(AUT)
HUBER
DRESSLER
Christoph DRESSLER

Christoph
DRESSLER

Alexander HUBER

Alexander
HUBER

Qualification 1340
Q19 AUS
(AUS)
GUEHRER
SCHUBERT
Maximilian GUEHRER

Maximilian
GUEHRER

Zachery Timothy SCHUBERT

Zachery Timothy
SCHUBERT

Qualification 995
Q20 POL
(POL)
SZALANKIEWICZ
RUDOL
Maciej RUDOL

Maciej
RUDOL

Jakub SZALANKIEWICZ

Jakub
SZALANKIEWICZ

Qualification 1120
Q21 CHN
(CHN)
HA LIKEJIANG
WU JIAXIN
Likejiang HA

Likejiang
HA

Jiaxin WU

Jiaxin
WU

Qualification 1280
Q22 RUS
(RUS)
HUDYAKOV
VELICHKO
Maksim HUDYAKOV

Maksim
HUDYAKOV

Igor VELICHKO

Igor
VELICHKO

Qualification 1150
Q23 AUT
(AUT)
WINTER
HÖRL
Tobias WINTER

Tobias
WINTER

Julian HÖRL

Julian
HÖRL

Qualification 880
Q24 CZE
(CZE)
BERCIK
DUMEK
Jan DUMEK

Jan
DUMEK

Vaclav BERCIK

Vaclav
BERCIK

Qualification 920
Q25 TUR
(TUR)
GIGINOGLU
GÖGTEPE V.
Murat GIGINOGLU

Murat
GIGINOGLU

Volkan GÖGTEPE

Volkan
GÖGTEPE

Qualification 1240
Q26 AUT
(AUT)
EGLSEER
SCHNETZER
Peter EGLSEER

Peter
EGLSEER

Florian SCHNETZER

Florian
SCHNETZER

Qualification 960
Q27 FRA
(FRA)
SILVESTRE
BARTHELEMY
Jérémy SILVESTRE

Jérémy
SILVESTRE

Oliver BARTHELEMY

Oliver
BARTHELEMY

Qualification 910
Q28 ESP
(ESP)
HUERTA
MENENDEZ
Alejandro HUERTA

Alejandro
HUERTA

Cesar MENENDEZ

Cesar
MENENDEZ

Qualification 720
Q29 RSA
(RSA)
GOLDSCHMIDT
WILLIAMS
Grant GOLDSCHMIDT

Grant
GOLDSCHMIDT

Leo WILLIAMS

Leo
WILLIAMS

Qualification 470
Q30 NOR
(NOR)
RETTERHOLT
BERGERUD
Daniel BERGERUD

Daniel
BERGERUD

Lars Tveit RETTERHOLT

Lars Tveit
RETTERHOLT

Qualification 556
Q31 JPN
(JPN)
SATO
TAIRA
Ryota SATO

Ryota
SATO

Nobuaki TAIRA

Nobuaki
TAIRA

Qualification 335
Q32 CZE
(CZE)
KUFA
MELMUKA
Robert KUFA

Robert
KUFA

Martin MELMUKA

Martin
MELMUKA

Qualification 218
- USA
(USA)
HYDEN
DOHERTY
John HYDEN

John
HYDEN

Ryan DOHERTY

Ryan
DOHERTY

Reserve 1580
- AUT
(AUT)
FRIEDL
FRÜHBAUER
Felix FRIEDL

Felix
FRIEDL

Simon FRÜHBAUER

Simon
FRÜHBAUER

Reserve 830
- AUT
(AUT)
KUNERT
MÜLLNER
Thomas KUNERT

Thomas
KUNERT

Daniel MÜLLNER

Daniel
MÜLLNER

Reserve 750
- JPN
(JPN)
AGEBA
TAIRA
Yuya AGEBA

Yuya
AGEBA

Nobuaki TAIRA

Nobuaki
TAIRA

Reserve 560
- JPN
(JPN)
KOSHIKAWA
IKEDA
Yu KOSHIKAWA

Yu
KOSHIKAWA

Jumpei IKEDA

Jumpei
IKEDA

Reserve 530
- SUI
(SUI)
KISSLING
ZANDBERGEN
Michiel ZANDBERGEN

Michiel
ZANDBERGEN

Gabriel KISSLING

Gabriel
KISSLING

Reserve 480
- NED
(NED)
BOEHLÉ
BOERMANS
Dirk BOEHLÉ

Dirk
BOEHLÉ

Stefan BOERMANS

Stefan
BOERMANS

Reserve 439
- AUT
(AUT)
TRUMMER
MURAUER
Maximilian TRUMMER

Maximilian
TRUMMER

Michael MURAUER

Michael
MURAUER

Reserve 358
- SRB
(SRB)
GAVRILOV
PLAVSIC
Aleksandar GAVRILOV

Aleksandar
GAVRILOV

Marko PLAVSIC

Marko
PLAVSIC

Reserve 320
- POL
(POL)
SDEBEL
S. KACZMAREK
Adrian SDEBEL

Adrian
SDEBEL

Sebastian KACZMAREK

Sebastian
KACZMAREK

Reserve 274
- JPN
(JPN)
KOJIMA
SATO
Toshiharu KOJIMA

Toshiharu
KOJIMA

Ryota SATO

Ryota
SATO

Reserve 265
- ESP
(ESP)
RODRIGUEZ GONZALEZ
POBLACION
Ivan RODRIGUEZ GONZALEZ

Ivan
RODRIGUEZ GONZALEZ

Alonso POBLACION

Alonso
POBLACION

Reserve 32
Sorry - no data could be found for your filter settings!